دفترچه سئوالات آزمون‌های ریاضی و انسانی کنکور ۹۶ منتشر شد/ انتشار کلید در روز یکشنبه

[ad_1]

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید


 


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آزمون سراسری سال ۹۶ به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کدرشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.


 


تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر معادل ۵۸٫۹۶ درصد زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر معادل ۴۱٫۰۴ درصد مرد هستند.


 


آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح امروز پنجشنبه ۱۵ تیر ماه ۹۶ با رقابت ۱۴۸ هزار و ۵۰۰ نفر در گروه علوم ریاضی و فنی و تعداد ۱۸۴ هزار و ۱۹۵ نفر در گروه علوم انسانی برگزار شد.


 


در گروه علوم ریاضی و فنی تعداد ۱۴۸ هزار و ۵۰۰ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد، ۵۲ هزار و ۵۳۱ نفر معادل ۳۵٫۳۷ درصد داوطلبان زن و ۹۵ هزار و ۹۶۹ نفر معادل ۶۴٫۶۳ درصد داوطلب مرد به رقابت پرداختند.


 


داوطلبان آزمون گروه علوم ریاضی و فنی به ۱۰۰ سئوال عمومی در دفترچه شماره یک در مدت ۷۵ دقیقه و به ۱۳۵ سئوال اختصاصی در دفترچه شماره دو در مدت ۱۷۵ دقیقه پاسخ دادند. این دفترچه ها از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز پنجشنبه ۱۵ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است.


 


در گروه علوم انسانی تعداد ۱۸۴ هزار و ۱۹۵ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱۵ هزار و ۴۶۶ نفر معادل ۶۲٫۶۹ درصد داوطلبان زن و ۶۸ هزار و ۷۲۹ نفر معادل ۳۷٫۳۱ درصد داوطلبان مرد به رقابت پرداختند.


 


داوطلبان آزمون گروه علوم انسانی به ۱۰۰ سئوال عمومی در دفترچه شماره یک در مدت ۷۵ دقیقه و به۱۸۰ سئوال اختصاصی در دفترچه شماره دو در مدت ۱۶۵ دقیقه پاسخ دادند. این دفترچه ها از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز پنجشنبه ۱۵ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است.


 


آزمون سراسری سال ۹۶ در ۳۷۲ شهرستان و ۴۷۸ حوزه امتحانی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیرماه ۹۶ برگزار می‌شود.


 


کلید اولیه سئوالات آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ داخل کشور، از ساعت ۲۱ روز یکشنبه ۱۸ تیرماه ۹۶ و کلید اولیه سئوالات خارج از کشور، روز چهارشنبه ۲۱ تیرماه ۹۶ از طریق سایت سنجش قابل دریافت است.


 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *