مدیریت شهری در پرتو امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند به آبادانی شهر بپردازند

[ad_1]سرویس :

خراسان رضوی
-


زمان :  
۱۳۹۶/۴/۲۸ – ۱۵:۰۶
شناسه خبر :
۶۴۳۰۱۱

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری امام جمعه قم در همایش ملی علمی-پژوهشی «مسئله‌شناسی و پاسخگویی به مسائل قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» که در تالار شهر مشهد برگزار شد، بیان کرد: اسلام واکنش نشان دادن انسان‌ها نسبت به اعمال و رفتار یکدیگر با خوبی‌ها و زشتی‌ها و ناپیندی‌ها را امر به معروف و نهی از منکر می‌نامد.

 

وی افزود: اولین آمر به معروف و ناهی از منکر خود خدا است؛ خدا امر به عدل می‌کند عدل قانونی که محور عامل هستی است همچنین امر به احسان و نیکی می‌کند و انسان را از فحشا و گناهان پنهانی و منکر و زشتی‌های آشکار و ظلم به دیگران بازمی‌دارد.

 

امام جمعه قم بیان کرد: دومین امر به معروف و ناهی از منکر رسولان الهی هستند که در این حوزه این یکی از ویژگی‌های پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) است.

 

آیت‌الله حسینی بوشهری اضافه کرد: زمانی که جامعه اسلامی و قرآنی به دفاع از محرومان جوامع بشری برمی‌خیزد و از حقوق آنها دفاع می‌کند معنای آن دعوت به خوبی‌ها و بازدارندگی از زشتی‌ها است اما امروز تهدیدهای بر علیه ما است که نتیجه امر به معروف و نهی از منکر جامعه اسلامی است.

 

وی گفت: شعاع و گستره امر به معروف و نهی از منکر در خانه ما، محله ما و شهر ما نیست بلکه منطقه جغرافیایی امر به معروف و نهی از منکر جهانی و بین‌المللی است.

 

امام جمعه قم ادامه داد: قانون امر به معروف و نهی از منکر نباید بایگانی شود و خاک بخورد و در این بخش عَلَم امر به معروف و نهی از منکر بر دوش دولت است.

 

آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما پیاده شود بهشت روی زمین می‌آید و زمینیان بهشتی می‌‎شوند؛ مدیریت شهری ما و اداره‌کنندگان کشور در پرتو امر به معورف و نهی از منکر می‌توانند به عمرانی و آبادنی شهرها و کشور بپردازند.

 

وی اظهار داشت: دستگاه قضا باید پشتوانه امران به معروف و ناهیان از منکر شوند و همچنین دولت و حوزه‌های علمیه و مراکز علمی و دانشگاهی نیز باید آمران به معروف و ناهیان از منکر را حمایت کنند.

پایان پیام/483


ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

|

|

|

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *