همگرایی خوبی میان مجلس و دولت برای انجام امور وجود دارد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر علی لاریجانی در این دیدار که استاندار گیلان و جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند با اشاره به نامگذاری سال‌های اخیر از سوی رهبر معظم انقلاب حول محور موضوعات اقتصادی اشاره و اظهار داشت: تا زمانیکه شرایط اقتصادی مردم تحول بنیادی ایجاد نشود در رفع مشکلات معیشتی تغییر ایجاد نمی شود.

 

رئیس مجلس پرهیز از کش مکش‌های حزبی و سیاسی را یکی از اقدامات اساسی در پیشرفت عنوان و تصریح کرد: این موضوع یک حقیقت جدی است که تا زمانی که شرایط اقتصادی کشور دچار تحول بنیادین نشود نمی‌توانیم به اهداف دیگر دست یابیم از این رو به توجه به اولویت‌های کنونی، پرهیز از کشمکش‌های سیاسی ضروری است زیرا این مسائل اذهان را از مسائل اصلی دور می‌کند.

 

دکتر لاریجانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تحقق مسئله اقتصادی مقاومتی در کشور گفت: خوشبختانه در برنامه ششم توجه خوبی به مسئله اقتصاد مقاومتی شد و در شرایط کنونی مجلس و دولت باید وقت خود را برای تحقق آن صرف کنند.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه گیلان از ظرفیت خوب نمایندگان برخوردار است که برای کل کشور نیز موثر است. 

 

لاریجانی در ضرورت ایجاد فرهنگ کار و کارآفرینی در اذهان مردم تأکید و تسریع کرد: این موارد با قانون و بخشنامه ایجاد نمیشود اگر چه ایجاد شرایط لازم و تسهیلات می تواند در پیشبرد آن موثر باشد.

 

وی با بیان اینکه ایجاد کار تولید و ثروت منجر به آینده درخشان برای کشور خواهد بود گفت: کشورهایی که در 20 سال اخیر رشد مطلوبی داشتند ناشی از تعقل در نظام تولید و صادرات بوده است.

 

لاریجانی خاطر نشان کرد: امیدواریم با هدایت مردم به سمت تولید و فعالیت های کارآفرینی آینده ای مطلوبی را برای کشور رقم بزنیم.

 

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه از دیرباز به آیت ا… قربانی ارادات داشته و دارم افزود: آثار آیت ا… قربانی مورد استفاده بسیاری از مردم و علما بوده که یکی از برکات برای مردم این استان به شمار می روند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آثار فراوان ایشان برای جهان اسلام ایران و گیلان مایه نعمت و بهره برداری است اذعان کرد: مرحوم آیت ا… مطهری در مسائل علمی اهل تعارفات نبوده اند و در این میان آثار آیت ا… قربانی را در تمدن اسلامی بسیار حائز اهمیت می دانستند.

 

وی ادامه داد: یکی از توفیقات مردم گیلان این است که از وجود آیت‌الله قربانی به عنوان یک فرد شاخص در حوزه اسلامی استفاده می‌کنند و این مسئله یک نعمت بزرگی برای مردم استان و کل کشور محسوب می‌شود زیرا آیت‌الله قربانی در طول عمر پربرکت خود بیش از 70 جلد کتاب در حوزه معارف دینی نوشته‌اند و در شرایط کنونی کل ایران و جهان اسلام از آثار ایشان بهره می‌برند.

 

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه گیلان به شخصیتی همچون ایشان می بالد خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین مسائل کشور که نیاز است از سوی بزرگانی  همچون آیت ا.. قربانی به مردم تأکید شود مسائل اقتصادی، ایجاد ثروت، رونق تولید و اشتغال است.

 

در ادامه این دیدار رئیس مجمع نمایندگان استان با قدردانی از تعامل سازنده و مطلوب دکتر نجفی با مجمع نمایندگان گفت: امیدواریم از توانمندی‌های دکتر نجفی در درجات بالاتر کمال بهره را ببریم.

 

وی ضمن خیر مقدم به دکتر لاریجانی افزود: امیدواریم این سفر دستاوردهای خوبی برای رشد و توسعه استان داشته باشد.

پایان پیام/84

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *