پیشرفت ایران موجب وحشت دشمنان شده/ با تدبیر و مدیریت می توان از جریان ها عبور کرد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (۱۵ تیر) در نشست شورای ادارای گیلان و گرامیداشت یاد شهیدان انصاری و نورانی و شهدای کارمند ترور استان که در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد، با بیان اینکه اقتدار امروز کشور را مدیون شهدا هستیم گفت: شهید انصاری در وصیت نامه اش آورده است هرگاه خبر شهادتم را شنیدید بدانید،  شلیک دشمن در دوجای بدنم، قلب و مغزم اثبات کرده است قلبم چون برای مردم تپیده و مغزم چون در راه خدا اندیشیده است.

 

وی با بیان اینکه گیلان دارای نخبگان و مسئولان دلسوز و پرتلاش است اذعان کرد: شهید انصاری با اخلاص و ایمان والا در راه حق تلاش و کوشش کرده است همه ما باید در مسیر حرکت و پیشرفت از  شهدا الگو بگیریم.

 

لاریجانی نگاه آینده پیشرفت کشور را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در راه پیشرفت مسلماً مخاطراتی وجود دارد که با اندیشه و مدیریت می توان معضلات را حل و برطرف کرد.

 

وی به حمایت دشمنان اسلام از گروه های تروریستی اشاره و خاطرنشان کرد: دشمنان با ایجاد صحنه های مخاطره آمیز خواستند امنیت ایران را خدشه دار کنند که با تلاش، ابتکار و اقتدار نیروهای امنیتی ما، خود گرفتار شدند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمنان با ایجاد تحریم ها و مسائلی که در سنا ایراد کرد  درصدد توقف پیشرفت ایران هستند هیچ گاه با وجود اتحاد و وحدت ملت ایران موفق نخواهند بود.

 

مسیر آینده ایران اسلامی روشن است

لاریجانی افزود: دشمنان در توطئه سنگ اندازی جدید برای پیشرفت ایران هستند اما با وجود رهبری های عالمانه و داهیانه مقام معطم رهبری، حمایت مسئولان و ملت موفق نخواهند شد.

 

وی ادامه داد:  دشمن با وجود ایجاد تحریم برای ایران، خود نیز متحمل هزینه های خواهند شد.

 

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه ایران دارای ظرفیت های بالایی است گفت: باهم فکری، اقتدار و اتحاد ملت ایران مسیر آینده ایران اسلامی روشن است.

 

وی خاطرنشان کرد:با بهره گیری از ظرفیت ها بدون اشتباه و خطا می توان در برابر تهدیدها و تحریم ها مقابله کرد.

 

لاریجانی افزود: با تدبیر و مدیریت می توان از جریان ها عبور کرد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: ضعف ها و مسائل داخلی  شناسایی و با حمایت و هدایت برطرف شود.

 

ایران اسلامی باید سرمایه گذاری در دریای خزر را شروع کند

وی به ظرفیت های بالای گیلان در بخش های مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: استفاده بهینه از آب با مدیریت و برنامه ریزی می تواند مشکل آب گیلان را حل کند.

 

لاریجانی به پتروشیمی گیلان پرداخت و افزود: شرایط ایجاد پروژه های پتروشیمی در گیلان مهیا است، با جذب سرمایه گذار و حمایت از سوی دولت و کمک صندوق توسعه می توان پروژه های پتروشیمی گیلان را راه اندازی کرد.

 

وی با بیان اینکه با راه اندازی این پروژه عظیم سطح درآمد متوسط گیلان بالا خواهد رفت اظهار کرد: ایران اسلامی باید سرمایه گذاری در دریای خزر را شروع کند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش فضای فرودگاه در محدوده منطقه آزاد، سد شفارود و راه آهن و مشکلات و معضلات پسماند ها و فاضلاب  و تالاب انزلی…. از جمله برنامه های است که با تلاش نمایندگان و مسئولان ارشد گیلان در دست پیگیری است.

 

لاریجانی به حوزه کشاورزی گیلان اشاره کرد و گفت: صنعت اقتصاد گیلان با ارزش افزوده و توجه به بخش های مختلف کشاورزی ارتقا خواهد یافت.

 

رئیس مجلس به ابریشم گیلان پرداخت و اذعان کرد: با کمک و حمایت از کشاورزان و تولید کنندگان  می توان ریل ابرایشم را که در دست فراموشی است بار دیگر وارد چرخه اقتصادی کرد.

پایان پیام/383

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *