کنکور هنر برگزار شد

[ad_1]

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید


 


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آزمون سراسری سال ۹۶ به منظور پذیرش دانشجو برای دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کدرشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.


 


تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر معادل ۵۸.۹۶ درصد زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر معادل ۴۱.۰۴ درصد مرد هستند.


 


با توجه به آمار علاقمندی داوطلبان در گروه های آزمایشی و آمار نهایی داوطلبان، تعداد یک میلیون و ۹۳ هزار و ۷۱۷ کارت برای داوطلبان صادر شده که از این میان، تعداد ۶۵۷ هزار و ۸۸۳ کارت برای خواهران و ۴۳۵ هزار و ۸۳۴ کارت برای برادران صادر شده است و آزمون سراسری سال ۹۶ با این آمار برگزار می شود.


 


آزمون گروه آزمایشی هنر عصر امروز پنجشنبه ۱۵ تیر ماه ۹۶ با رقابت ۶۱ هزار و ۹۸۵ نفر در گروه هنر برگزار شد.


 


در گروه هنر تعداد ۱۰ هزار و ۶۷۵ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد، ۸ هزار و ۴۹ نفر معادل ۷۵.۴۰ درصد داوطلبان زن و ۲ هزار و ۶۲۶ نفر معادل ۲۴.۶۰ درصد داوطلب مرد بودند.


 


با احتساب علاقمندی سایر گروه ها تعداد ۶۱ هزار و ۹۸۵ کارت آزمون گروه هنر صادر شده است که از این تعداد ۴۳ هزار و ۸۸۳ نفر معادل ۷۰.۸۰ درصد زن و ۱۸ هزار و ۱۰۲ نفر معادل ۲۹.۲۰ درصد مرد هستند.


 


داوطلبان آزمون گروه هنر به ۱۰۰ سئوال عمومی در دفترچه شماره یک در مدت ۷۵ دقیقه و به ۱۶۰ سئوال اختصاصی در دفترچه شماره دو در مدت ۱۶۵ دقیقه پاسخ می دهند.


 


به گزارش مهر، آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیرماه در  ۳۷۲ شهرستان و ۴۷۸ حوزه امتحانی در کشور و ۲۷ حوزه در ۲۳ کشور دنیا با حضور ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب برگزار می‌شود.


 


درب حوزه­­ های امتحانی صبح­ آزمون ها رأس‌ ساعت‌ ۷:۰۰ (هفت) صبح و بعدازظهرها رأس ساعت ۱۴:۳۰ (دو و نیم بعدازظهر) بسته خواهد شد و شروع فرآیند برگزاری آزمون صبح­ ها راس‌ ساعت‌ ۷:۳۰ (هفت و سی دقیقه) و بعداز ظهرها راس ساعت ۱۵:۰۰ (سه بعدازظهر) آغاز می­ شود. از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درب حوزه­ های امتحانی ممانعت به عمل خواهد آمد.


 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *